| hegemon88676 a întrebat:

Repede, fundita, la ce ne trebuie prieteni la TPU?

Răspuns Câştigător
| stepfania a răspuns:

Pentru ca sunt oameni si "prieteni"aici care chiar te pot ajuta

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemneaza raspunsul castigator la o intrebare, este doar o convenienta, putea sa fie altceva(o nota sau alt simbol). Reprezinta si un mod de a multumi celui care a dat cel mai bun si folositor raspuns la o intrebare pusa de tine. Avand in vedere ca aduce 100 puncte celui care o primeste mai este si un mod de departajare a utilizatorilor. Nu vad la ce ne-ar mai trebui, in afara celor aratate, dar pentru unii utilizatori este un scop in sine, a devenit "sportul" preferat de unii pe TPU - vanarea fundelor. Numai bine!

| Scriitoarea a răspuns:

Ca sa poti sa te ajute daca ai o neclaritate si nu poti sa astepti mult timp punand o intrebare urgenta.