| eeeeeeeeee a întrebat:

Revin cu o intrebare pe care am mai pus-o:cum se ataseaza poze la blogurile de pe wordpress?

4 răspunsuri:
| xuanbou a răspuns:

Pai trebuie sa ai acolo, ceva care seamana cu o imagine, sau incearca la media.

| dyana99 a răspuns:

Hmm... nu am idee.

| mersifrumos a răspuns:

Trebuie sa fie blogul tau.
atunci cand creezi un post, exista o iconita in editor care arata ca o imagine. dai click pe ea si iti apare un meniu de un buton Browser...
apesi, alegi poza apoi dai pe Upload, in acel moment poza s-a incarcat pe site, mai trebuie doar sa apesi Insert this image in current Post

| Mariusssss a răspuns:

Of, atat de multi utilizatori si nici unul nu stie sa explice exact. Pai, primul pas trebuie sa ai blog inregistrat pe wordpress. In varianta free ai un spatiu de 3GB, cel mai mare oferit gratis, destul incat sa postezi cat doresti. Incam in jur de 2000 de galerii foto in marimi mari de peste 20 fotografii la postare.
Odata ce intri pe wordpress apesi sus my blog - Dashboard. Ti se deschiode pagina cu statistici, rezumate, taguri lalala. Tot din bara cu dasboard sau din pagina de optiuni apesi NEW Post, adaugi titlul...jos ti se creeaza automat link-ul ce-l poti modifica. In spatiul dedicat textului scrii ceva. poti da din bara de sus center, right, left-poze adaugi de pe un patratel din meniu-upload image. dupa ce ai incarcat inmagine nu apasa repede post, poti edita sa fie centrata, in dimensiune mare, stanga dreapta sau poti sa incarci mai multe imagini pe care sa le postezi sub forma de galerie cu acces individual sau slide-show care sa ruleze automat sau prin clickuri repetate. Cam asta e, pe scurt!