| 334499 a întrebat:

S-a mai aflat ceva despre Atlantida? sau tot ce se afla despre asta sunt doar povesti?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Prima dată a fost autentificat acest teritoriu de către Platon. Se ştie că a dispărut în timpul unui cataclism uriaş. Se ştie că aveau o tehnologie foarte dezvoltată pentru acele vremuri şi energie îndestulătoare provenită de la un cristal imens. Din câte ştiu Platon nu a scris 'poveşti nemuritoare '. S-a încercat localizarea acestui aşa zis continent şi din câte cunosc sunt destul de aproape de dezlegarea acestui mister.