| Alesyaa a întrebat:

S.O.S- am gasit un pui de vrabie pe terasa bunicilor si bunica spune ca a intrat pe geamul de la baie si cum a fost speriat si confuz s-a ciocnit de perete destul de rau iar bunicul l-a adus pe terasa lor ca sa-l lase acolo,eu l-am luat si nu mai stiu ce sa fac cu el ca este foarte dezorientat si din cauza asta isi tot misca capul dintr-o parte-n alta, ce sa fac cu el ce sa-i dau de mancare ca nu mananca mai nimic si nu bea lapte. Ajutati-ma cu ce puteti va roggggg e foarte urgent

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Este in regula, prima regula de baza este sa amenajezi un culcus pentru el, a doua este sa nu prea il atingi cu mainile si sa lasi geamurile deschise. Il lasi acolo si poate vine mama lui la tine pe Balcon si il ingrijeste.
Asa am patit si eu cu doi pui de Porumbel care s-au accidentat fix la mine in balcon, le-amm facut culcus si i-a ingrijit mama lor acolo in balcon pana s-au facut mari.
Succes,

| Cinpoca_Radu_1997 a răspuns:

Va trebui sa ii deschizi ciocul si sa ii dai grau. Apoi ii bagi ciocul in apa eu asa am facut si acum se plimba pe la streasina casei mele :*

| tedytipupma a răspuns:

Pai pune-i apa intr=un capacel si frimituri mici de paine intr-un alt capacel si apropiel de capacel in caz ca nu mananca deschidei puzin curita si dai o frimitura apoi uda putin degetu si dai pe la cioc dupa aceia apropiel de capacel daca nu mananca si nu bea apa continua cum ti/am spus