| Intel a întrebat:

SAL! Cine imi poate spune... daca un Windwos 7 pe 64 biti functioneaza pe un (procesor Intel (R) Pentinum 3.00 GHy, Ram 4 gb?

Răspuns Câştigător
| seriousmoonlight a răspuns:

Depinde de tehnologia procesorului pentru windows 7 system requirements le poti vedea aici http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/system-requirements.aspx
deci trebuie sa ne spui modelul de procesor iar frecventa e de ajuns (trebuie sa fie > 1GHz iar tu ai 3), trebuie sa verifici daca e compatibil 64bits (x64) sau daca are pe ambalaj ceva de genu` "Windows 7 Ready"

4 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Functioneaza perfect, atata timp ai 4GB RAM pe 64 biti nu e problema. Mergi cu incredere!

| userr a răspuns:

Dap!

| reanu a răspuns:

Merge...

| Cezar a răspuns:

Da, desigur ca merge! Am un coleg, care are fix asa! Si e pe 64 bits