| Eu500 a întrebat:

Sal puteti sa-mi spuneti care este diferenta dintre Nike Mercurial victory 2 si glide mercurial 2 pentru teren sintetic ( fara crampoane) care este diferenta glide mercurial 2 costa putin mai mult puteti sa-mi spuneti care este diferenta

1 răspuns:
| TudyCFR a răspuns:

Ii foarte simplu cel cu crampoane ii pentru profesionisti mai mult si pentru teren ud ca sa nu aluneci si cei fara crampoane te pun in dezavantaj poate si ca forma cu cei cu crampoane ai o alta pozitie fata de momentul in care lovesti mingea si conteaza si greutatea papucilor cu care incerci sa joci fotbal si felul cum arata daca sunt ascutiti sunt mai buni si daca sunt asa bombati in varf ai o mare dificultate de a controla mingea si in timpul sutului si a pasei.