| AlExAlExAnDrU a întrebat:

Cum sa ii zic mamei ca mi-am peierdut lentila de la ochelari?

Răspuns Câştigător
| Naяutσ a răspuns:

Mami, sti ca te iubesc, nu? puppy dog eyes ( faci fata de catelus )
Ea va zice : - Oh siguurr fiule, stiam, zi ce vrei?
Tu : - Mama, nu te vad prea bine, dar arati foarte bine azi!
Ea: -Puisor, de ce nu vezi bine?
Tu: - Mi-am pierdut o lentila worried
Ea :...
Tu:.
Ea: - Nu-i nimic! kiss

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

II zici ca ai scapat ochelarii si s-a spart lentila. Si ai adunat cioburile si le-ai aruncat. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Mama mi am pierdut lentila de la ochelari"

| lizemm a răspuns:

Mami am facut o vraja cu ochelarii si le-a disparut o lentila. spune-i adevarul.

| bogdanrvd a răspuns:

Nu are rost sa te ascunzi, spune-i adevarul.

| BlueButterfly35 a răspuns:

Spune-i ca mergea-i pe strada si te-ai impiedicat de o piatra si ti-a sarit lentila si nu ai mai gasit-o big grin

| Îngheţatăăă3310 a răspuns:

Mama am sa iti spun ceva ( si te uiti fix la ea ) Cand m-am dus in/la..., lentila mi-a sarit in ochi, fara sa imi ndau seama. Abia cand am ajuns acasa am obvservat ca nu o mai am

sau, daca ai lentile de contact :

Mama, mama, mama, mama ( de foarte multe ori rolling on the floor) ), mi-a scapat lentila in chiuveta