| mitici007 a întrebat:

vreau raspuns urgent! un prieten care are internet prin cablu are unrm problema. ii apare la Network Connections un X rosu pe alea doua calculatorase. cel cu internetl a zis ca e arsa placa de retea.eu m am dus cu usb ul de la vodafone si s a conectat.cu usb de la Vodafone dc merge si prin cablu nu merge. e placa de retea?/sper ca m am facut inteles.va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Chris_Alex_1994 a răspuns:

USB de la Vodafone nu merge prin placa de retea e alt ceva, ori e stricata mufa pentru placa de retea/ori placa de retea/ ori switchul/routerul din care vine cablu sau nu e alimentare la switch

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca apare X-ul acela rosu pe cele doua calculatoare inseamna ca nu merge internetul:
1 ori de la tine de la calculator pentru ca nu il ai activat : dai enable la cele doua calculatoare pentru a activa internetul
2 ori pentru ca cei de la cablu nu au bagat internet pe retea
(acum nu stiu cum este starea vremii la tine dar pe la mine este zapada foarte mare si intreruperea acesta este posibila si din cauza vremii-mai asteapta putin timp pana ce starea vremii se va imbunatati si daca nu merge atunci du calculatorul la un servis(service)

| Andreeeeeeeeeeeeeea a răspuns:

Vezi daca e conectat corespunzator cablul in calculator. Si eu am patit-o si era din cauza conexiunii...