| Crysty1996 a întrebat:

SAll a si eu o intrebare mai vreo 5 zile si incepe scoala si acum sunt in cala a 9 a cunosc cativa colegi vreo 5 mai exact restul este nou pentru mine profesori leceul nul cunosc deloc si cam atat. Cum ar trebui sa ma port in prima zi ce impresie trebuie sa fac o sa fie greu pentru voi cum a fost? fundabig grinD

Răspuns Câştigător
| cryna a răspuns:

Poarta`te normal! fi tu insutiwinking.la mine a fost mai greu.macar tu cunosti pe cineva dar eu am dat la liceu in alt oras ( necunoscut pentru mine ) si nu cunosteam pe nimeni. festivitatea de incepere a anului scolar a avut loc pe terenul de sport [parca` acum imi aduc aminte ]era aglomeratie.eu nu stiam nici in ce clasa vom fi, nu stiam nici ce diriginta\e voi avea. eram in aer laughing.dar totul s`a rezolvat.s`au citit listele cu bobocii si cu diriginti pe care ii vor avea.ne-am strans in jurul dirigai totii colegii, si ea doar ne-a spus ca intalnim in P3 la ora 13laughing atunci am facut cunostinta cu cativa colegii.apoi la scoala cu restul`. eram confuza. atatea chipuri si nume noi.pff.am avut noroc caci din prima clipa m`am inteles bine cu colega mea de banca :d si acum suntem ca o familie.mai bine zis o clasa de nebunii laughing acum trec intr`a 10 tongue a 9 a a fost cel mai frumos an de scoala de pana acum :emotii, bucurii.prietenii noi happy

7 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Sunt in acelasi caz ca si tine. Inceraca sa fii de treaba cu toata lumea, pentru a`si face o parere buna despre tine.

Succes >; d

| Marin46 a răspuns:

Pai eu cand am fost in aceeasi situatie m-am dus la colegi i-am intrebat cum ii cheama cati ani au ma imprietenit cu ei si la profe cate un buchet de flori eu asa am facut si mi-a iesit funda?big grin

| Noone4u a răspuns:

Eu zic sa mai inveti sa scrii si pe urma sa vii sa ne intrebi :*

| chEEEmicaL a răspuns:

Si pentru mine va fi greu laughing.O sa fiu eu insumi,glumet,cu simtul umorului, o sa`mi fac prieteni din prima ziwinking, nici eu nu stiu pe nimeni de acolo decat un tovaras clasa a 11-a... si cam atat, fi tu insuti, incearca sa nu fii timid...cum am fost eu, o sa te dea lumea laopartewinking ti-am mai zis fii tu insuti, fa`ti cat mai multi prieteni happy

| BitterSoul a răspuns:

Pai eu sunt intr-a 11 si in prima zi de scoala din a 9 a eram la fel ca si tine.Nu cunosteam decat vreo 2 fete, in rest totul era nou.Trebuie sa fi tu, dar totusi sa nu fi nici prea timida, dar nici sa faci impresia ca ai fi aroganta.Eu m-am dus la toti,am dat mana cu ei, mi-am zis numele, si l-au zis si ei si incetul cu incetul am inceput sa vorbim... dupa cateva zile le-am luat id-urile.Nu cred ca esti singura in aceias situatie.Si colegilor tai li se va parea totul nou si le va lua timp sa se acomodeze.Deci doar fi tu insuti, fi draguta cu toti, asa vei face o impresie buna.Bafta! happy

| Dudus a răspuns:

Am fost si eu anul trcut boboaca si in prima zi trebuie sa te comporti exact asa cum esti tu. Fii tu si iti vei face prieteni foarte buni. Anul de boboceala este unul dintre cei mai frumosi iar prima zi, chiar daca e mai ciudatica pentru ca e un mediu nou, o sa fie foarte frumoasa.

| anaidiana a răspuns:

Pai...mai intai de toate fii tu insuti,nu te duce din prima la colegi sa faci cunostinta cu ei(ar putea crede ca esti penibil),asteapta o zi doua si daca nu vin ei la tine...poti gasi diferite pretexte ca sa intrii in vb cu ei, exemplu: ma scuzi, ai un pix? sau ceva de genu'winking iar la profesori zambeste-le mereu(vor prinde drag de tine) si ca sa cunosti liceul roaga pe candva(in special pe o fata. poate te scoti si cu o combinatie)sa ti-l aratewinking. success fundita plsss :d