| shecherap a întrebat:

Sall all!winking Cine stie daca exista ochelari speciali de calc?:S Daca da cam cat ar costa? funda big grinbig grinbig grinwinking

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Exista ochelari cu filtru de radiatii pentru calculator(filtrul il poti recunoaste dupa reflexia verzuie a lentilelor). chiar si ochelari tot o sa te doara ochii asa ca cel mai bine e sa iei pauza la intervale de timp si sa te speli cu apa rece pe fata si sa-ti masezi un pic ochii daca iti apare senzatia de "nisip in ochi"winking consulta un doctor oftalmolog si el stie ce reteta sa-ti dea. si inca ceva, valabil si pentru altii: nu mai luati ochelari de soare de la orice colt de strada fiindca riscati sa va stricati vederea! filtrele sunt de foarte proasta calitate!

1 răspuns:
| Dydy112 a răspuns:

Exista si ecran special pentru calculator