| unromantraditional a întrebat:

Sall,cine imi poate spune un antivirus bun, am avut avast si imi dadea not responding la fereastra cand incercam sa instalez un joc mai mare de 800mb sau 1gb,iar din cauza avg-ului mi se pornea greu calculatorul, cine imi poate spune un antivirus simplu si eficient?big grin fundaaaaaaaaaaaaaa big grin

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

In primul rand NU este nevoie de antivirus, trebuie doar sa ai grija ce descarci.
In al doilea rand, daca vrei antivirus NU ai nevoie de ditamai antivirusul, nod, avast, avg, norton. Singurul antivirus de care ai nevoie e Microsoft security essential.

E gratis, e mic, nu consuma foarte mnulte resurse, si e de la Microsoft, deci se va intelege FOARTE bine cu sistemul de operare.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Essentials, uitasem un "s" :D
Foarte multe *

Ewww, 2 greseli in acelasi post:))

| unromantraditional explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Mersi mult, il descarc acum sa vad cum merge xD

8 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Nod32
Norton
Avira Antivirus

| YoSiAtat a răspuns:

AVAST este cel mai bun din punctul meu de vedere, daca l-ai fi descarcat de la ei de pe site si te-ai fi inregistrat ca sa primesti o licenta gratuita timp de un an, nu cred ca iti mai dadea vreo eroare. Dar poti incerca Avira Antivirus.

| unromantraditional explică (pentru YoSiAtat):

Asa am facut, de la ei de pe site l-am luat, am folosit trialul o luna, dupa care free, dar e aceeasi chestie xD

| Narcis951 a răspuns:

Norton cu licenta

poti sa ii zici mamei tale sau tatalui tau sa vb daca vrea la rom telecom si sa iti cumpere antivirusul Norton cu licenta e 3 euro pe luna cred maxim 5 euro dar nu e atata.....eu acesta il am si sunt foarte multumit...

| maricx a răspuns:

Cea mai mare rata de detectare a antivirusilor o are bitdefender(care de altfel e facut de romani)..pe langa asta are si un firewall bun si nu consuma mult ram.

| Love_Magdi_1994 a răspuns:

ESET NOD32 ANTIVIRUS5 ii forte bun acesta il am si euwinking