| nimicitorul a întrebat:

Sall...daca la placa de baza tip de memorie este ddr3 are cv daca imi iau o placa video cu tip de memorie ddr5?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu există nici un fel de corelanță între memoria DDR și memoria GDDR a plăcii video.
Este chiar recomandat ca memoria video să fie GDDR5, cu o lățime de bandă peste 128b și desigur, frecvență cât mai mare.

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Nu are nimic, cu cat este mai noua tehnologia cu atat este mai bine si performanta ridicata

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Da are, trebuie sa fie acelasi tip de ddr ca sa fie compatibile