| Dominicc a întrebat:

Sall
e cineva pe aici de se pricepe bine la net? la pagini si creare site?
as vrea sa imi fac si eu un site cu domeniu.
sa se termine in. info
si nu sunt inca bine documentat.
as vrea ca sa aiba hostu la blogspot. ca eu acolo am momentan cont.
sau unde pot gasi domenii gratis?
am auzit ca mai sunt.
ma poate ajuta cineva?
va rog nu rasp daca nu stiti.
mersi mult

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poftim informatii despre ce vrei sa faci tu: http://www.google.com/support/blogger/bin/answer.py?hl=en&answer=55373
Ca sa cumperi domeniu poti intra pe pagina asta, jos in stanga selectezi in loc de ro, info: http://www.inregistrare-domenii.ro/oferta-preturi.html

| Dominicc explică:

Anonim@
vreau un domeniu info.
de ex
claudiu-design.info.

nu vreau sa fac site de la 0.
dar sa aiba baza blogspot si domeniu. info
dau si 10 dolari pe an

| matt25 a răspuns:

Nu exista domenii gratis. Cand spun domenii ma refer la. ro,. info etc. Exista unii care acorda subdomenii gratis. :-) Domenii ca. info se achizitioneaza pe an, doar. ro se achizitioneaza pe viata.

| matt25 a răspuns:

Eu nu inteleg de fapt ce vrei. Blogspot.com este platforma pentru bloguri, gazduit de google. Nu inteleg cum vrei blogspot.info nici nu cred ca se poate. Cel mai bine este sa iti cumperi un domeniu care este 7. 5euro/an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un cont free pe la vreun host si ai numele la site de genul numesite.numehost.ro poti pune gratis un forward numesite.tk Un domeniu. info e 10$ pe an. Daca ai nevoie de ajutor la crearea site-ului te pot ajuta.

| obyk a răspuns:

Ca sa poti utiliza blogul tau pe un domeniu propriu, in primul rand trebuie sa iti cumperi un domeniu.info

Apoi intri in contul de administrare a blogului personal si la setari, optiunea publicare, setezi "publicati pe un domeniu la comanda" si gata.

Cei care vor accesa blogul tau cu ajutorul motoarelor de cautare sau de pe adresa (ex claudiu-design.blogspot.com) vor fi directionati catre domeniul tau personal cristi-design.info

este usor de creat un blog profi pe platforma blogger, si eu lucrez bine pe ea!

obyk.blogspot.com - acesta e blogul meu
oricand te ajut cu placere pentru detalii.