| Nycolas15 a întrebat:

Sall
imi puteti spune si mie cum se cheama chestia aia in care se baga un cablu usb? pentru ca am tastatura cu cablu usb

Răspuns Câştigător
| alexno2 a răspuns:

Se numeste port usb si arata asa http://www.bidanswer.com/uploadfiles/USB%281%29.jpg

6 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Chestia se cheama port USB. Funda?

| mortallx a răspuns:

Port usb cum vrei sa se cheme.

| ManutzuWolfy a răspuns:

Mufa de la tastatura o bag in usb. unde bagi si sticurile.acolo bag isi mufa aia de la tastatura

| alessia5158 a răspuns:

Port-usb

| MMihai a răspuns:

Nu am priceput la ce se referă întrebarea.
Cablul de la tastatură se termină cu o fișă (model usb, ca și la stick-urile de memorie), care se bagă într-un port (/ lăcaș/ priză ) de tip Usb al calculatorului.
Sunt 2 în față și mai multe în spate, ar fi fost bine să fi cumpărat o tastatură ordinară, ca să nu blochezi aiurea, un port Usb.

| TFK a răspuns:

Mufa sau port usbwinking