| grupaIT a întrebat:

..Am si eu o intrebare la care nu pot gasi raspuns...Admiterea la medicina se face cu examen si vreau sa stiu unde va avea loc examenul, daca eu sunt din R.Moldova

Răspuns Câştigător
| lumy5 a răspuns:

Examenul se da in cadrul centrului universitar ales de tine. Daca vrei sa urmezi medicina la Buc, dai examen in Buc, daca vrei la Iasi, dai examen acolo s.a.m.d. Fiind din Moldova, vei concura cu alti tineri tot de acolo pentru locurile speciale puse la dispozitie de Ministerul Educatiei.
Bafta multa!

1 răspuns:
| stephan19 a răspuns:

Salut.De obicei examenul de admitere se face in cadrul facultatii pe care vrei sa o urmezi. Pe net, pe site'ul facultatii, o sa gasesti tot ce ai nevoie: locul, data pe care dai, aflarea rezultatelor etc.
Succes la Admitere