| Xtrime91 a întrebat:

Am si eu o problema. Azi am dat o lucrare la scoala si am uitat copiuta in foaie. tin sa mentionez ca nu corespunde ce este scris pe copiuta cu ce am scris in foaie ( ma refer la o compunere in franceza). Ce imi poate face profesorul daca ele nu corespund? cei care i-au la misto aceasta intrebare sunt niste nesimtiti.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de profesoara ce o sa faca.
Poate considera copiat sau incercare de copiere si atunci sa-ti dea nota 1 sau poate sa nu bage in seama si sa-ti dea nota corespunzatoare lucrarii.

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

De unde să știm noi ce reacție și cum se va comporta profesoara ta? Dacă ele nu corespund... păi dacă e o profesoară bună, mai tolerantă va ignora acea copiuță, dacă e o profesoară mai severă, mai dură etc. o să te tragă la răspundere și vei primii probabil și o notă mică pentru simplu fapt că ai încercat să copiezi. Data viitoare fi mai atent, cum poți să uiți copiuța în foaia de examen? dacă o uitai în bancă mai ziceam.