| kilometru0 a întrebat:

ieri am sudat ceva la scuterul meu fara ochelari, m-am urcat pe el si am plecat ajuns acasa nu ma durea nimic nimic ma spal etc...ma culc pe la ora 5 ma trezesc cu usturarii la ochii nici nu puteam privi la tv ...incet incet am adormitpana la 6 la 6 cand m-am trezit eram ca nou ma durea dar foarte putin asa si acum ma doare ft putin : Intrebarea mea este : Ma doare asa de putin ca a inceput sa se vindece ( azi am dat cu 2 picaturi speciale pentru ochi ) Si Cat o sa ma mai doara? Dau funditahappy

7 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Cand ochii sunt expusi la lumina puternica celulele fotosenzitive din spatele ochiului sut afectate si cateodata distruse. Acestea sunt inlocuite cu altele noi si asta esti. Picaturile nu au avut nimic de-a face cu asta.

| kilometru0 explică (pentru ErrorFound):

Aha ssi in cat timp imi va trece
?

| ErrorFound a răspuns (pentru kilometru0):

Mai mult de 2 zile nu poate dura. Chiar poti sa te obisnuiesti dupa un timp si nu mai patesti numic.

| kilometru0 explică (pentru ErrorFound):

Aha mrs
winking

| SskorpyonN a răspuns:

E normal sa te usture daca nu ai avut protectie depinde daca tea prins flama grav te va ustura ceva mai lung timp daca nu iti revii repede. nu-i nimic grav oricum a patit-o si tatawinking

| kilometru0 explică (pentru SskorpyonN):

Pai acum nu prea ma mai doare

| SskorpyonN a răspuns (pentru kilometru0):

Pai e bine atunci big grin