| Georgestaff08 a întrebat:

spuneti-mi cum as putea sa ma mai ingras?

5 răspunsuri:
| tyger a răspuns:

Mananca regulat si cat mai bogat in carbohidrati

| dracu14 a răspuns:

4-6 mese pe zi bogate in carbohidrati

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Fast-food (shaorma cu detoate dimineata la pranz si seara fara pic de sport si multa leneveala ..cred ca o sa te ajutelaughing

| Horrible a răspuns:

Mananci multi cartofii prajitii... congelatii, si multe dulciurii.

| leonidtanas a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu incerci sa te ingrasi, dar sa adaugi masa musculara.
De grasime oricum vei trebui apoi sa scapi si astfel vei ajunge dintr-o extrema in alta.Pentru a pune masa musculara repede nu trebuie sa maresti numarul de exercitii efectuate ci greutatea lor.
Ex:La ridicarea ganterelor nu ridici de 20 ori cite cinci kilograme in prina zi si cite 25 ori tot cu atitea kilogreme in a dou zi ci ridici pina la exces prima zi cu cite 5 kilograme si a doua zi cu cite 6-10 kilograme.
Astfel muschii simt necesitatea de a se mari pentru a putea corespunde exercitiului.
Dupa antranament trebuie sa maninci mincaruri calorice (carne,nuci,lapte, banaba, terciuri, oua, fructe si legume etc.)