| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

Stiu ca e cam proasta intrebarea, dar exista vreun hack care sa-mi faca pc sa aiba mai muli rami, cati vreau eu, doar cat este aprins dupa ce il sting sa-si revina la loc?
Daca exista si cineva imi da linkul corect primeste funda

Răspuns Câştigător
| c3s6t9y a răspuns:

Merge dar nu cum ai zis tu ''sa se schimbe la loc dupa restart.'' merge si poate fi permanent sau daca nu se pot scoate la fel cum au fost bagati happy
astia sunt pasii :
In primul rand va trebui sa iti sacrifici 2GB din HARD-ul tau pentru virtual RAM mai mare!
Urmeaza instructiunile de mai jos:
1 Click dreapta pe "My Computer".
2 Click pe butonul "Properties".
3 La "Properties" dam click pe "Advanced".
4 Acum la "Performance" click pe butonul "Settings".
5 Click pe "Advanced".
6 Click pe butonul "Change".
7 Acum click pe "Custom size".
8 Apoi scriem la fiecare partitie:
- de exemplu : Initial size 1024, Maximum size 2048 ( 1GB );
Initial size 2048, Maximum size 3072 ( 2GB );
etc...( si asa mai departe ).
9 Click pe butonul "Set".
10 Dupa ce ati terminat trebuie sa dati un Restart la PC.

Si cu asta am terminat. happy sper ca am fost de ajutor. happy

| Elianna a răspuns (pentru c3s6t9y):

Bravo! Am rezolvat si eu problema la mine, ca imi aparea mereu ca am memorie virtuala slaba!

4 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Lol.nu cred,pentru ca, pc-ul asa e din fabrica, asa e programat.nu are cum sa ii mareasca RAMII.

| tiberiupi a răspuns:

Nu

| Marius141996 a răspuns:

Nu este imi pare rau