| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste idei pentru 1aprilie!

Dau fundita doar celor ce se explica corect si cat mai multe idei!

Pa! Pa!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Ai grijă cui ce fel de farse faci, sunt unele persoane cărora nu le pică întotdeauna bine.
http://www.haioase.net/link/top-100-pacaleli-de-1-aprilie-1327.htm
Te pup, pa, pa!

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Buna! Vreau sa spun ca de 1 aprilie am facut o gramada de farse, sa iti spun una : Fratele meu are un paianjen mare, paroos si cu niste picioare mari, si noi avem o stra bunica si e batrana, noi am pus paianjenul ala mare la ea in prag si am asteptat sa iasa afara, si a iesiit, si cand a iesiit a incepuut sa tipee de sa faca infart nu alta laughing, s-a speriat enoorm! Si alta farsa : am un sarpe de ala din lemn facut, si bunicii mele ( tot ea ) ii este frica de sarpa, si la noi in ograda era iarba maree, si ea de obicei se ducea la mereu in fiecare zii la beci, si noi am pus sarpele ala in fara beciului, si cand a venit a cancat pe o parte din sarpe si celalalta parte i-a sarit pe picior, si a tipaar si a inceput sa scuture piciorul si s-a speriaat... laughing laughing laughing. Sau alta farsa : Era vara, si am iesit afara cu fratele meu doar ca : afara era INTUNERIC, si noi aveam un fel de STOP de bicicleta doar ca fratele meu i-a pus un led albastru si unul rosu. si ea s-a bagat in casa, si noi ne-am dus acolo pe langa casa la geam si am inceput sa invartim aia, si am avut pe telefon ceva care face ca ambulanta. si i-am dat taree, si a auzit si a iesiit repede speriata afara sa vada ce se intampla si noi atunci am iesit dincolo de poarta, la drum si am tinut acolo si lumina si si sunetul si ea a vazut ca nu e nici o masina de salvare, si a iesit dincolo de poarta si noi atunci ne-am pus unul intr-o parte si unul in celalalta parte, si cand a iesiit am iesit repede in fata iei si am tipaat unaa, sa se sperie, si a tipaat si eaa, si noi ne-am fost imbracat in negru si cu o gluga si ne-am pus-o in cap si ea nu ne-a recunoscut si am fugiit si asa de repede a fugit inapoi in casa, si dimineata i-a zis lui mama ce a patit si ne-a intrebat pe noi, si noi am zis ca nu, si de atunci tine poarta incuiata si nu mai iese afara ori ce ar fi! Sau o farsaa suuper : bunica are un motan alb si negru, si noi i l-am fost inchis in sura cu lemne si ne-a ajutat mama si am facut o popusa din carpe cu alb si cu negru si am facut-o chiar asemanatoare cu pisica bunicii, si apoi cand ea nu era acasa i-am luat ochelarii pentru ca ea fara ochelari nu poate vedea ca papusa aia nu e chiar pisica ei. Si am infipt papusa aia intr-un bat si am pus-o ca sa para ca pisica e bagata cu gatul in bat, si peste am pus checeap ca sa para ca e sange si am pus de ala pe toata "pisica "din carpe, si batul l-am pus in casa la ea, si putin mai jos de ea am pus o pancarda maaaree de cartoon pe care scria : "Ea a murit deja, e randul tau! " cu multe cranii, si am scris maaare ca sa vada! Si cand a intrat in casa am vazut batul cu "pisica"si cu cartonul ala mare. Si s-a speriaaat tare, si apoi a veniit repede la noi si a inceput sa strige "Nu-l lasati ca ma omoaaraaa, ea ce mi-a facuut la pisicaa, nu-l lasaatii! " bai, deci parca era turbataa as de tare s-a speriaat! rolling on the floor laughing

| Damian_Adina_1993 a răspuns:

Fii atent aici farsa de farsa! I-a de la magazin un urs pe care il vei da unei prietene! dar ca in urs vei ascunde cateva scobitori iar atunci cand il va imbratisa se va intepa!
Sau poti sa faci una clasica in spatele clantei sa pui pasta de dinti iar apoi chemi anumitul prieten si el se va murdari de pasta de dinti pe maini
Sau in tim ce doarme il machezi cu carioca!
Am prea multe idei sa ti le spun asa ca nu o mai lungesc!
Pa!