| anonim_4396 a întrebat:

Sallz all! Vreau sa compresez un joc ca sa-l bag pe un stick, dar nu merge cu winrar! thinking
Dupa ce il compreseaza, imi apare tot atata memorie! :@
Cu ce altceva, as putea de la 5 GB sa ajung pe la 3 sau 4?
Fundaa! big grin

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Mai mult decât o face WinRar sau softuri asemănătoare (7zip este foarte bun) nu poţi să compresezi.
Dacă nu ai spaţiu suficient pe stick eu zic să-l îmaprţi pe volume (arhiva jocului) cu click dreapta pe dosarul jocului -> Add to archive (la 7zip -> click dreapta 7zip-> add to archive).

2 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Incearca cu burner il gasesti pe google.

| artur99 a răspuns:

Exista multe aplicatii care nu pot fi conpresate in nici un mod, fiind programate in cele mai usoare coduri.
Insa, daca acel joc e un chit, sau daca e un installer care dezarhiveaza alt fisier, sau daca e arhivat cu alt program nu ti se va micsora dimensiunea. WinRAR micsoreaza dimensiune intre 0% si 17% daca nu ma insel...