| Just4Joker a întrebat:

a mai experimentat cineva acest sentiment de "oboseala" in clasa a 8-a?
Eu ma simt obosit... oarecum "satul". Din clasa a 5-a pana in momentul actual am avut numai media 10. Parca acum m-am cam saturat. Adica, constientizez faptul ca trebuie sa iau o nota mare la examen (pentru mine, asta inseamna peste 9.90 ), dar totusi... sper sa nu trec prin ce trec acum si la liceu.
Urmeaza sa ma duc la bio-chimie. In clasa sunt foarte activ. Sunt foarte activ la orice ora, in continuare.
Chiar nu stiu sa explic ce se intampla cu mine, nu stiu ce se intampla cu mine. Abia realizez ce scriu aici. De ce fac asta? Nu stiu.

Răspuns Câştigător
| TheCuriousMonkey a răspuns:

Salut, nu e bine ce faci, te stresezi prea mult, nu zice nimeni ca nu trebuie sa inveti ( nu pusca capu' de la prea multa informatie ) dar si stresul nu e bun. Oricum nu mai ai mult odata ce intri la liceu o sa ti se usureze viata ( in ciuda a ce zic alti ) crede-ma la liceu e mai usor si daca o sa vrei sa intri la o facultate trebuie sa inveti cat de cat dar nu oricine merge la facultate asa ca nu o sa fie asa mare concurenta. Deci mai ai un pic de "oboseala"winking PS : as aprecia o fundita happy

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Crede-mă și eu sunt așa eu cred că e ceva legat de anotimp...

| Borsko a răspuns:

Mi se intampla si mie, dar daca te gandesti bine, au trecut 8 ani de scoala mai poti sa treci si prin liceu. Toata lumea a trebuit sa treaca prin scoala, dar tu in special mai mult decat altii, fiinda ai potential, medii mari, esti ambitios, o sa se merite totul in curand.

| Zaiunya a răspuns:

Buna ^^
cunosc acest sentiment ..eu ma simt fix asa pina in momentul actual..era totul bine dar acum ca si cum m-am saturat de scoala si de ma enerveaza tatul imprejur..asta este normal pentru ca nou devenim maturi tiash recimanda sa stai mai mult cu prietenii tai(cu care sunteti deo virsta) pentru ca numai ei te vor intelege corect..acest sentiment no sa dureze mult trebuie numai timp^^
sper ca te-am ajutat)