| Cornelcony a întrebat:

Salut acum'4 zile mi-am extras doua masele din partea stanga jos, nu am probleme nu ma doare locul insa ma doare dintele de lângă e normal?

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

S-ar putea sa fie durerea de la extractie, dar cu impresia (falsa) ca doare acel dinte. Se intampla.
Totusi, nu ar fi rau sa faci o radiografie, sa te asiguri ca nu ai nimic la acel dinte.

| PaulSergiu a răspuns:

Daca dintele care te doare prezinta carii sau alte minunatii pe el este posibil sa iti fi scos alt dinte.De obicei acest lucru nu este normal

| Cornelcony explică (pentru PaulSergiu):

Nu am avut o masea distrusa complet si alta crescuta spre interiorul gurii si pe alea le-a scos da nu ma doare decat daca pun presiune pe el in rest nu am treaba