| Th3Li0N a întrebat:

Salut.Am 14 ani si ma inervez rapid chiar cateodata injur fara sa vreau si eu nu injur si nu vreau sa ma transform intr-un om nervos care injura cum ma pot calma usor? Sau sa nu injur cateodata?

9 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Esti la varsta la care ai un temperament foarte ridicat, esti de multe ori irascibil, te enervezi din nimicuri.Stai linistit o sa treaca si asta, este o etapa a vietii.Cand ai aceste momente axeaza-te pur si simplu pe altceva, citeste o carte asculta niste muzica buna.A si se scrie Enervez cu e nu cu i.Pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa numeri pana la 20 si cand iti vine sa injuri sa te gandesti la ceva frumos big grin

| Trynda a răspuns:

Musca-ti limba cand te enervezi, injura in gand, incearca sa ignori ce se intampla.

| Roxxxxi a răspuns:

Incearca sa nu mai injuri! Ai 14 ani! spune-i mamei tale. Poate ai nevoie de calmante.Crede-ma ca si eu de cele mai multe ori injur dar gandeste-te ca nu e ok.

| Razvanp69 a răspuns:

Se scrie enervez asa ...trecand peste ia incearca sa taci si sa numeri in gand pana la 10 si daca nu te calmezi mai numara inca o data si tot asa pana te calmezi.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Sa te pocaiesti!

| doinitsaandronic a răspuns:

Calmeaza-te, aceasta este virsta cind te enervezi repede si nu esti de acord cu multe

| aehegfaykuyi9ygdydtw43689534 a răspuns:

Cand te enervezi calmeaza-te si uita de ce injuratura vroiai sa spui. funda?

| tequilaUniverse a răspuns:

Încearcă să rămâi calm/ă,în ciuda a ce s-a întâmplat.,,Înghite-ţi",ca să zic aşa, cuvintele, şi abţine-te când vrei să mai spui vreo înjurătură. Inspiră adânc şi încearcă să faci ceva care te distrage, care te binedispune, orice îţi place ţie.
Succes!