| Yohei a întrebat:

sad
Am avut un incident foarte grav acum câteva luni, și am o problema la ochi, am fost la spital, am făcut o operație la ochi, dar doctorul mi-a spus ca fundul de ochi e plin de cicatrici, se mai poate face ceva? sad

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Momentan nu, dacă nu te deranjează la vedere multumestei lu Dumnezeu si stai cuminte, e posibil sa vezi ca nise viermisori ca niste caârlionți de scame peste imagine Mai ales stunci când te uiti la cer sau la un ecran de calculator alb sau când te uiti în bec,
Nu îți face griji dacă te vei afla printre cei ce va considera Coroanavirus NU corona am spus intentionat Coroana virus
că ai ceva de oferit omenirii civilizației
atunci când se va trece de la democrație la MERITO CRAȚIE
Va veni cineva la tine și îțî va spune că ai strâns punctajul necesar pentru a primi un ochi bionic
sau un transplant pentru că până atunci se va mai dezvolta stiinta!
știi de ce exista corona virus!? pentru ca să curețe societatea de oameni care nu oferă nimic la schimb pentru a merita să consume oxigenul de pe planetă.
Dar cei ce au cunoștințe abilităti cultura și prestează servicii de care planeta are nevoie vor primi un punctaj si in baza lui pot sa primesca și viață veșnică aici pe pământ!
pentru că ce este moartea doar o pierdere a informației ADN-ului
dar acum se poate sa îți prelungești viața la infinit cu argint coloidal ionic

| Yohei explică (pentru zilog):

Cel mai frumos răspuns, și cu acel ochi nu văd aproape nimic, văd totul blurat, și gen pe mijloc, când ma uit la lumină, văd cum ai spus tu, ca un viermișor, dar ceva mai "gros"

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai incercat sa mergi la un alt specialist sa auzi doua variante diferite?

| Yohei explică (pentru aditimus):

Nu, dar voi încerca, mulțumesc!

| PetruPetruPetru a răspuns:

Du-te la mai mulți specialiști sa le asculți părerea

| Yohei explică (pentru PetruPetruPetru):

Așa voi face!

| zilog a răspuns (pentru Yohei):

Mergi la asociatia nevazatorilor, mergi sa iti dea certificat de handicapat, primesti si tu ceva bani chestii, ajutor sprijin moral. alti nevazatori, mergi cu ei in excursii te invata sa citesti cu in brail
iti dau bilete de tren gratis
gasesti femei daca din cauza asta nu ai o femeie acolo sunt si nu mai zic ca tu ai o problema
poti face o scoala de masaj
sau o scoala de secretariat in Bucuresti la vatra luminoasa
depinde ce scoli or mai fi avanda si ei
primesti televizor cu camera video care mareste pe tot ecranul cartile daca iti place sa citesti carti