| theMUFASA a întrebat:

Salut! Am card de la BT, si nu l-am mai folosit de foarte mult timp, azi am primit un mesaj de la ei precum ca înregistrez un debit restant de 150 de lei si ca ar trebui sa depun urgent această suma. Daca ignor ce se întâmplă?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O să crească mult mai mult. Și odată și odată se vor îndrepta legal către tine sa recupereze datoria.

| Hyperion7 a răspuns:

Cam asta pot face, aparent
https://www.avocatde10.ro/......-%C8%99tii

Da' nu înțeleg, debit restant pe ce? Așa, din senin?

| theMUFASA explică (pentru Hyperion7):

Mi-am deschis acum doi ani un cont la bt, si pe lună îmi lua -25 de lei, si nu l-am mai folosit de mult, probabil s-au adunat pana la 150 de lei

| Hyperion7 a răspuns (pentru theMUFASA):

Am înțeles, probabil aveai NeoBT și ți se taxa câte 5 lei in fiecare luna asta sau pur și simplu ți-au umflat cei 25 de lei până au ajuns aici

| DontActLikeMe a răspuns:

Probabil o sa-ti inchida contul. Sau in cel mai rau caz, vei fi contactat de niste recuperatori de creante in cativa ani.

| theMUFASA explică (pentru DontActLikeMe):

Deci daca nu plătesc nu voi avea probleme nu? Ma gândesc cu poliție si chestii de genul asta

| suntserios a răspuns (pentru theMUFASA):

Ba da vei avea probleme. Banca își va recupera legal datoria se la tine. Și dacă nu plătești acum și îți închizi contul datoria va creste din ce in ce mai mult.

| Cavaler001 a răspuns:

Mergi și plătește debitul restant și închide.l daca nu.l folosești.
Au dobanzi foarte mari.

| ninuku a răspuns:

Si eu am card tot la bt, ei iti percep o taxa de administrare contului de 7 lei pe luna, probabil de acolo sa adunat acea suma. Daca nu faci nimic acea suma se va mari si poti fi executat silit si pe urma vei plati si cheltuelile de judecata. Cel mai bine duci la ei si platesti acea suma si iti inchizi contul.