| Jager a întrebat:

Am comandat niste bilete de pe iticket.md (site din Republica Moldova), pretul total al biletelor a fost de 700 lei, dar in lei moldovenesti.
In lei romanesti, 700 lei md sunt echivalentul a 163 lei.

Intrebarea mea este, daca am platit cu Visa din Romania, din cont cu bani romanesti, se face automat conversia si imi va lua de pe card doar 163 lei?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da normal ca se face conversia

| sierra1 a răspuns:

Nu dai pe nimeni in judecată - ai acceptat toate comisioanele băncii când ți-ai făcut cardul.

| Crisisi a răspuns:

Pai cat timp tu ai selectat MDL desigur că îți va lua 167, daca aceasta conversie nu este făcuta poți da compania in judecata.