| anonim_4396 a întrebat:

Salut am montat un procesor amd athlon x2 4600+ pe o placa de baza(ambele cu skt am2)am dat rr la placa de baza cand il pornesc nu mi se vede nimic pe ecran nicio eroare nimic e nul ecranu negru dupa am incercat din nou cu procesoru meu, ca poate era stricat x2 dar nimic tot la fel si cu o seara inainte mergea..va rog daca stie cineva vreo idee ceva....ca in ...numai stiu ce sa fac

2 răspunsuri:
| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Dai clear cmos, sau clear rtc cum mai e numit acum, si o sa iti mearga, e un jumper pe placa de baza sau un buton, daca face la fel impinge mai bine in placa video sau schimbo si vezi daca se rezolva.

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| florin1979 a răspuns:

Ai bagat cablul de alimentare al procesorului in mufa? cablul de alimentare a placii de baza? cablul ventilatorului de pe procesor? verifica intai asta, din graba poate ai omis happy