| S3rgiu98 a întrebat:

Am nevoie de un laptop pentru jocuri de exemplu Fifa 13, Battlefield 3, Shogun 2 total war, Assasin creed 3, Revelation. Un Dell, Asus ceva.

Răspuns Câştigător
| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Fereste-te de jeguri precum Asus, packard bell, Acer, fujitsu, si alte puroaie, daca vrei un laptop bun fiabil si puternic indreapta-te catre Dell, dar acum mai exista o variabila si adica suma la care esti tu hotarat sa o cheltui pentru laptop, de exemplu un laptop bun de gaming ar fi Dell xps 702, 4 sloturi ram ddr3, gt550 video cu care poti juca orice joc la rez maxima, 2 hdd, mai exista modelul cu ecran 3d, tastatatura iluminata, design super, dar dupa cum am spus depinde de bani pe care vrei sa investesti, noua la service-ul storepc.ro ne vin mereu ultimele laptopuri in service si sunt dezamagiti de ultimele racneturi dar asta e un laptop de gaming care nu prea are ce cauta in service ca este prea bine facutbig grin

2 răspunsuri:
| VitalyDeMarco a răspuns:

Un laptop bun pentru astfel de jocuri este Asus GJ73JH.
Este scump cam 3600 lei.

| ionesculavinia77 a răspuns:

Mai bine iti cumperi un PC