| raress03 a întrebat:

Salut, am o întrebare legată de legitimațiile de călătorie pentru transportul în comun din Timișoara. Dacă îmi cumpăr o legitimație de călătorie pentru o zi, o pot folosi pe toate liniile de autobuz și tramvai? Pe site-ul STPT scrie doar prețul legitimației și "autobuz/tramvai/etc", dar nu înțeleg dacă trebuie să cumpăr câte o legitimație pentru fiecare, sau dacă pot să circul cu una singură, spre deosebire de biletul clasic, valabil o oră, care trebuie achiziționat pentru fiecare mijloc de transport în parte.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Legitimatia de o zi este pe toate liniile de transport. In orice oras.

| Gabrielll3 a răspuns:

Scrie pe site dar e greu de citit. laughing Abonamentele generale si legitimatiile de 1 zi sunt valabile si
pentru cursele expres sau metropolitane.