| BezeaToxica a întrebat:

Am o mica problema stomatologica. De curand am observat caninul drept pare a fi putin "sapat"(in exterior). Pare ca o mica pata galben-portocalie si arata destul de urat. A mai avut cineva aceasta problema? Daca as merge la medicul stomatolog, acesta ar acoperi-o s-au este alta solutie?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ar curata-o si ar face-o aproape ca noua. Cat vrei sa mai stai pana cand o sa te duci la medic? Pana se agraveaza?

| dragonmagd a răspuns:

E vorba de o carie la nivelul smalțului. Peste o lună două caninul va fi sensibil la rece, la cald. Dacă te duci acum la medic îți pune o plombiță.