| cr1571n3l a întrebat:

Salut, am o problema cu FPSurile la Counter Strike 1.6,merge sacadat pe oricare din D3D, OpenGl si Software MODE, ce sa fac sa mearga mai bine? placa video e Intel Extreme Graphics 2 (intel 80865G) cu 96MB. Un prieten de-al meu are aceeasi placa video si el prinde peste 30 FPS, oare ce are placa mea?

1 răspuns:
| aLx_1393 a răspuns:

Pai in primul rand ia'ti driver checker si fa update la toate driverele si scrie asta in consola :
cl_himodels 0
hud_saytext_time 0.5 (asta e ca sa dispara scrisul mai repede e fff bun da vreo 15 fps in plus)