| AlexG98 a întrebat:

Salut! Am pus fir de 3mm la motocoasa si cand apas pe acceleratie mi-l infasoara de tambur si mi-l scoate pe tot afara...ce sa-i fac? E prea gros? Am mai pus fir pe tambur si mi-a mers, cosesc de ani de zile ocazional, dar acum pun fir pe tambur, pornesc si cum dau de iarba, imi infasoara firul, l-am pus pe tambur si in sensul acelor de ceas, si invers si acelasi lucru...trebuie pus un capat intr-un sens si celalalt in alt sens?

1 răspuns:
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Verifică dacă lama care taie firul este acoperită deoarece din ce îmi zici pare ca nu taie firul iar el se face roata pe lângă tambur. Se poate și ca firul de 3mm să fie prea gros și dur încât lama să nu îl poată tăia, dar prima dată verifică lama acesteia. Sper ca te am ajutat!