| Ionutzborde a întrebat:

am si eu o intrebare. Ieri am stat la calculator si dintr-o data mi s-a stins. am incercat sa il aprinde se aprinde se aude un sunet si se stinge imediat. ce poate fi? multumesc celr care ma juta

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Se aude bios-ul, deci isi da restart incontinuu. Cel mai probabil ti s-a dus Windows-ul. Reinstalarea acestuia ar rezolva problema.
Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| skama18 a răspuns:

De la un sunet poate fi mai multe probleme.incearca sa scoti placuta ram si sa cureti slotul cu o pensula. poate ai praf nu e neaparat windowsul k nu se strica de la sine

| ShiNee a răspuns:

Nu e vorba de windows. Exact asta mi s-a intamplat si mie acu cateva luni. Intra in bios si vezi temperatura. Din cate imi aduc aminte in mod normal nu trebuie sa depaseasca 40 grade. La mine erau 80. Calculatorul se stinge automat cand depaseste temperatura pentru a preveni topirea procesorului. Nu e asa grav pe cat pare. Trebuie schimbata pasta termoconductoare. E in jur de 20 de lei. Doar ca trebuie sa o schimbe un specialist. Succes!