| Adrianxhx a întrebat:

Salut!
Am și eu o problema!
Am bataturi la picioare și nu numai!
Gen talpa piciorului e galbena, decât pe mijloc este normala în rest sub degete sunt galbene și pe calcai tot galbene!
Și oarecum și miros pentru ca s galbene probabil!
Ma spăl de 2 ori pe zi pe picioare, am încercat șosetele parasoftin si tot asa s au mai albit puțin dar unde e piele tare tot galbene!
Vreau și eu picioare frumoase și nici sa ni miroasă laughing)
Tin sa menționez ca folosesc numai pantofi de la nike!
Niște sfaturi va rog!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vremea sa arunci adidasii nike sau ce inlataminte mai ai, care ti-a extins atat de mult ciuperca piciorului si sa porti pantofi sau gheata noi, comode si curate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit de picioare sa nu puta

| Hyperion7 a răspuns:

E imposibil ca picioarele sa nu miroasă, mai ales daca adidașii nu au găuri pentru aerisire, cu atât miros mai tare, pentru că picioarele nu pot respira.
Cat despre bătături, probabil că din cauza papucilor.Eu aveam o pereche de adidași și făceam mereu bătături la degete, acum de când i-am înlocuit, nu mai am problema respectivă.
Eventual du-te la medic sa vezi ce și cum, poate e vreo problema endocrinologica

| StoicAnalysis a răspuns:

Bataturi faci de la stat si mers prea mult in mod periodic. Incearca sa mai dai jos din bataturi cu o piatra ponce, daca vrei sa scapi de ele.

| TheGentleman a răspuns:

Îți recomand să vizitezi un cabinet de pedichiură medicală (podologie). Evită să faci lucruri de unul/a singur/ă dar mai ales evită saloanele tip hairshop/hairstylist

| Darius50boss a răspuns:

Și eu am avut de la fotbal, sunt bătături de la prea mult mers