| problemelamate a întrebat:

Am un papagal (nimfa) este ff rau nu lasa pe nimeni sal atinga. Cand l-am cumparat vanzatorul a zis ca un copil mai stiti voi cum..la tras de coada si de atunci e altfel ce ar trebui sa-i fac? funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Kr5 a răspuns:

Pune-ti mancare in palma sa vina la tine lasa-l liber in casa pune-i mancarea si apa cat mai appe de tine prindel tine-l/o in mana arata-i ca nu ii faci nimic ...si eu am o nimfalaughingbig grin dar cu nimeni din casa nu se intelege decat cu mama sta cu ea se pupa cu ea cu mine si restul cand ne vede mai appe de ea zboara si la fel o tin limbera ca e singura dupa ce 3 nimfe mi-au zburat sad

2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Dai drumul prin casa si lasa la intre zingur in cusca apoi incepi sa il mangai si trebuie sa vorbesti mult cu el succes

| problemelamate explică:

Nici macar nul tin in cusca il las liber.Ai las usa deschisa si plec el face ce vrea in camera alaturata o sa incerc faza ca mancatu din palma si de vorbit toata ziua vorbesc cu el (stie si cuvinte) ce faci, somn usor de genu