| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, am venit de o luna la munca în Olanda și mi-a pus varul meu canale românești la TV pentru a viziona meciuri de fotbal, dar e enervant ca meciurile au un delay de 2 minute față de transmisia 'normală' și e enervant, în România transmisia mergea cota la cot cu meciul cum ar fi. Știe cineva o soluție buna pentru a vedea meciurile în timp real? Mulțumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin internet, vizionarea are o decalare fata de transmisiunile in direct.

| ANONIM12737 explică (pentru Bula):

Deci nu ar fi nici o șansă nu?

| NLS a răspuns (pentru ANONIM12737):

Nu, pentru ca daca ar face streaming in timp real, respectivele pagini ar fi inchise, la cererea televiziunilor care detin drepturile de autor.

| Bula a răspuns (pentru ANONIM12737):

Sa vizionezi programul prin satelit, nu prin internet.