| danut93 a întrebat:

Am Windows 7 Ultimate 32 bit.
Problema e ca in 20 de zile zice ca trebuie activat... ce sa fac? nu imi permit sa cumpar o licenta originala.big grin
Funda!kiss

Răspuns Câştigător
| drHau a răspuns:

1) Nu-ti fa griji ca nu o sa se intample nimic daca nu il activezi de cat ca va apare ceva cand il deschizi si nu te mai lasa sa pui bacground apare negru...
2) daca vrei sa il activezi incearca windows 7 loader. la mine a mers
http://www.byetsoft.com/......6-x64.html

descarci; instalezi; dai restart; si dai sa se activeze(computer/system proprieties si in partea de jos a paginii scrie activate now)

Astai tot.Bafta

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Se poate activa asa:

1 Dati click pe "Start" (orb buton)
2 In bara de cautare "Search" scriem: cmd
3 Ne va afisa rezultatul cautarii, dam click dreapta pe "cmd" si alegem din meniul contextual "Run as administrator"
4 In fereastra "CMD" scriem comanda: slmgr -rearm
5 Dam Enter, ne va aparea o fereastra in care ni se spune ca operatiunea sa efectuat cu succes si dam "OK"
6 Dam Restart la pc si voila, avem inca 30 de zile in care putem sa ne bucuram de Windows!

Putem da aceasta comanda de 3 ori, si procedand astfel totalizam 120 de zile in care putem folosi Windows 7 sau Vista complet legal. Sfatul meu este sa dati aceasta comanda in ultima zi in care expira windowsul pentru a nu "epuiza" inutil aceasta functie numita REARM.

| mihaibrasov a răspuns:

Revin-o la XP, care se gaseste mult mai usor deja activat.

| secretsisecret a răspuns:

Asta e piraterie(unde e staff-ul cand ai nevoie de el), licentele acum sunt si in rate dai 20 lei pe luna pana aduni 500 lei. Si 2 acest loader ti-l va detecta, apoi sterge si daca il reactivezi din nou acelasi lucru se va intampla. Si in plus daca te prinde fara licenta iei amenda fff mare. Dar daca tot vrei windows 7 incearca editia gratuita 90 de zile( http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495 )

| Iepurila a răspuns:

Nu patesti nimic daca nu il activezi. Si chiar daca il activezi cu "windows activator genuine" sau ceva in genul se cheama, tot nu faci mare chestie. Cei de la Microsoft vor sti ca tu il folosesti fara licenta. laughing

| DjSannan a răspuns:

Da-mi un id de mess pe mesaj si te rezolv eu bafta

| Lilvayctor a răspuns:

Ia te uita :exista o programa speciala cu care activezi window-sul pe doi ani...