| CostinxD a întrebat:

Salut,as dori si eu niste informatii despre 4G Wimax mi-ati fi foarte folositori sa imi dati niste informatii cei care aveti 4G wimax. mersi mult

*as dori sa nu copiati enunturi de pe net, pentru ca le-am citit si eu.
*spuneti-mi cu vorbele dumneavoastra.

Multumesc si sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| jj95 a răspuns:

4G WiMAX este o tehnologie care permite conectarea la o viteză net superioară tehnologiei 3G, oferind un internet mobil rapid, adaptat cerinţelor moderne.

Puterea 4G Wimax face posibilă conectarea facilă la internet de pe laptop, tabletă sau telefonul mobil cu un transfer rapid de date prin routerul ce se conectează automat la reţea, putând astfel folosi din plin aplicaţiile moderne cum ar fi: telefonie VoIP şi Videotelefonie sau Streaming Video(transmisii directe video).
Bafta!