| LuciWv a întrebat:

Salut
As vrea sa plec in UK pentru munca, vad ca au diferite metode de a aplica pentru o visa, insa nu sunt sigur pe care ar trebui sa merg.
Nu am mai fost in UK pana acum.
Sora mea este acolo, are pre-settle status, prietenul ei are settle status, ei urmeaza sa se casatoreasca si asa o sa treaca si ea la settle status.
Acum intrebarea mea este, ea poate sa ma ajute sa primesc pre-settle status sau pot sa il obtin eu chiar daca nu am mai fost in UK?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti pentru ca nu esti nevasta la un roman sau englez acolo. Te lua mai usor asa, faci viza pentru un loc de munca, patronu trebuie sa scoata alti bani pentru tine, daca iti schimbi serviciul din nou o iei de la 0 si viza aia costa cam 2000£ sau 1500. Incearca canada au facilitati pentru imigranti.

| AnemonaP a răspuns:

Da, ea te poate ajuta sa vii. Iti da un fel de invitație.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ea nu poate sa te ajute,
Iata ce ti se poate intampla daca stai ilegal in uk:

https://www.facebook.com/watch/?v=454541683137438

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce nu o intrebi pe ea? Sau stie si ea cum stii si tu adica nimic, suna la ambasada Marii Britanii din Romania si intreaba i pe dînsii.

| Lukasssz a răspuns:

Cum a zis si colegul Mgtow, e aproape imposibil sa emigrezi in UK.Iti recomand sa mergi in Canada, Mexic sau Irlanda...

| UserRo10 a răspuns:

Poti sa primesti viza daca ai chemare de la servici sau ai bani in cont sa demonstrezi ca nu vei sta pe social la ei