| япончик a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu la ce se foloseste mercurul, cit de cautat este si de ce este atit de scump. dau funda la raspunsuri clare

Răspuns Câştigător
| xBaIaTuNiKaTx a răspuns:

Exact...este singurul metal lichid...si te sfatuiesc sa nu il atingi niciodatawinking si se mai foloseste si al termometre.lichidul acela care se ridica la o anumita temperaturahappy. Funda?happy

1 răspuns:
| krysstal a răspuns:

Mercurul este singurul metal lichid.este foarte scump din cauza ca se gaseste foarte greu