Întrebare recomandată | Bogdan15frank a întrebat:

As vrea sa va întreb daca îmi da voie cu tarabana in avion? ( instrument de percuție )?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca o declari la check-in si e ambalat corespunzator, atunci iti vor da voie.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu ascunzi in ea ceva care sa bubuie nu te opreste nimeni. Daca are dimensiuni mai mari o bagi la cala.

| ALGator a răspuns:

Daca se incadreaza in marimea bagajului de cabina se poate lua in cabina.
Daca e mai mare se vine cu vreo 30 minute inainte si se preda la bagaje speciale daca compania cere asta.
Se rezolva, dar poate ca va costa o taxa in plus daca depasesti numarul de bagaje de pe bilet.
Se permite de ex sa iei echipament sportive, de ce nu si musical.

| Geo1117 a răspuns:

Daca tarabana nu face poc si este scanata, inbalsamata atunci da s-ar putea sa nu te opreasca.