| M371n1s7 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum pot sa fac mutatie de domiciliu pe alt judet daca sunt minor? Am inteles ca trebuie sa ai un parinte pe domiciliul respectiv ca sa ma pot muta si eu? Asa este sau? Spuneti-mi voi daca stiti mai bine. Funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai daca te ia un parinte sau cu declaratia parintilor sa te ia in spatiu, altcineva.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti schimba domiciliul in doua situatii:
-Parintii sau un parinte se stabilesc in judetul respectiv si tu ii urmezi.
-O persoana din judetul respectiv te primeste in spatiu si parintii tai sunt de acord sa te muti.