| Pauleboy a întrebat:

Salut / Buna!
Lucrez ca dresor de caini si am fost muscat in umar din greseala. nu e rana adanca, dar e deschisa. trebuie sa fac vaccin? Inca nu am consultat medicul de familie, dar voi face maine o vizita.

8 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Pentru protectia ta du-te si fa vaccinul

| Remus13 a răspuns:

Tu dresor de catei nu sti ce sa faci intr-o situatie ca asta, pai stiu eu nene la 13 ani si 2 luni, du-te si fa-ti vaccin, poate cainele este turbat, sa nu patesti ceva

Răspuns utilizator avertizat
| Alinush6 a răspuns:

Trebuie neaparat sa te duci la doctor...
si eu am fost muscata de un caine desi la mine a fost mai rau. eu am facut vaccin si tot ce trebuia.dar din motive de precautie iti sugerez sa te duci mai repede la doctor sa numai stai.

| DanyAlex a răspuns:

Du-te la doctor. stiu ca ti-e frica... dar du-te. e mai bine. totusi... sunt microbi si germeni acolo si risti sa te infectezi.

| JamesO007 a răspuns:

Ar trebui sa te duci cat mai repede la urgente!