| Achlies a întrebat:

Cati ani a durat imperiul roman?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexdender a răspuns:

Imperiul Roman a durat 500 de ani.Pe cand a murin imparatul Traian, aveau cam 300 de ani.Si apoi inca 200 de ani pana sa desfiintat imperiul Roma. Sper ca taiam fost de ajutor.Eu sunt clasa 4 si asa am invatat la scoala. Funda?

| Buchter_Emil_1957 a răspuns:

Imperiul roman a durat 2214 ani si primul imparat a fost Augustus. Caderea imperiului sa petrecut in 1453 cand Mehmed2 cucereste Constantinopolul l, capitala Romei si cel mai bogat oras din lume la vremea aia.