| WJ2Xdfff a întrebat:

Salut, caut și eu un loc de muncă în străinătate în orice țară. Muncă în agricultură sau alt domeniu dar nu Abator.Nu apelez pe OLX sau la prieteni pentru că dau numai țepe. Care are nevoie de cineva îmi poate scrie aici sa vorbim. Va mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la Companiile de Recrutare straine, care iti pot gasi contracte de munca, dar trebuie sa stii limba locala, ca-n agricultura nu sunt prea multi cei care vorbesc engleza.

| Yuoia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la Oficiul fortelor de munca. Ei au contracte si cu strainatatea. Fara comisioane, fara tepe. Ba chiar cu Carte de munca. Asa ai si pensia UE asigurata. Succes!

| danbnz a răspuns:

La cati refugiati sunt acum in Europa posibili ca forta de munca nu cred ca mai gasesti ceva serios.

Bula
| Bula a răspuns:

Culmea, la noi in tara sunt foarte multi care cauta si abia gasesc muncitori "zilieri" pentru agricultura, nici cu 200 lei net/zi (40 euro) + mancare + cazare + bautura + tigari asigurate!
Din acelasi tip de munca, in tarile occidentale rareori poti ramane cu peste 1000 euro lunar si muncesti ca sclavii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii te trag in teapa cu jobul fals? Ai incercat grupurile pe Facebook sau alte site-uri de socializare ca aici nu prea e locu potrivit?