| daniel18 a întrebat:

cum pot sa scot un program sau joc sau orce altceva, atunci cand se blocheaza sau vreau sa-l scot din windos?
Adica daca mi s-a blocat un joc jucanduma pe el cum sa il scot fara sa trebuiasca sa repornesc windosul .....de exemplu : stiu ca este o modalitate : apesi tasta "ctrl', "alt", "delete", si apare : "task manager".
Vreau sa imi spuneti o alta metoda prin care as putea sa scot un program sau joc etc?

7 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

WIN + TAB!

| daniel18 explică:

Da nu e vorba de a sterge ceva.
Am gasit o alta modalitate... : "alt" "f4", se foloseste mai mult pentru. a restarta windosul si scoate din functiune si anumite "ferestre' sau programe...

| RebecaAnaMaria a răspuns:

Sa il stergi de tot?happy asta vrei?happy
daca vrei sa il stergi de tot intri la "Start" => "Set program acces and defaults" => "change or remove programs" si cauti acolo acel joc si ii dai "change/remove" si nu o s ail mai aihappy

| 7upjazz a răspuns:

Pai metoda spusa de tine e cea mai folositoare. Mai e si alt+tab dar ai sansa se se blocheze si mai mult timp.

| daniel18 explică (pentru 7upjazz):

Da... si mai e "alt"+"f4"
Mai sunt mai multe posibilitati?

| Ispas_Alexandru_1976 a răspuns:

Incearca alt tab te trimite la desktop si de acolo daca nu poti sal scoti prin X atunci trebuie cu task manager alte variante nu cred ca mai sunt

| Girtoi_Alberto_1997 a răspuns:

Uite ceva ce o sa te ajute http://www.innovative-sol.com/