| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa traduc un serial din engleza in romana? Dau funda :X

1 răspuns:
| bioxenial10 a răspuns:

Ca sa faci o subtitrare din engleza in romana, trebuie sa folosesti un soft: WorkShop Subtitle, pe care il iei de aici: http://www.softpedia.com/progDownload/Subtitle-Workshop-Download-5315.html --> Dupa ce il download-ezi + instalezi, adaugi subtitrarea in limba engleza si modifici replicile in limba romana. Poti lucra cu filmul in fata, pentru confuziile de gen la adjectiv din limba engleza etc. Sper ca ti-am fost de ajutor. :)

P.S. Daca vrei un program care sa traduca automat, cel mai bun e google translate. Dar acuratetea e foarte mica. :-D