| Val3nt1n1 a întrebat:

Salut! Cum procedez pentru a trage apa de la pompa din curte pentru o bucătărie la țară?!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Definește "pompa din curte".

| RxTx a răspuns:

Ce fel de pompa dinaia xu manivela de dai la manivela si auge apa ea printr-o tev cu ajutorul unor garnituri ce culiseaza ca un piston cu valva in interiorul tevei respective?

| NunuNini a răspuns:

Pompa din curte fiind apa de la retea? Cu presiune?
Atunci, o simpla teava in continuare e sufucienta. Evident, robineti si tot tacamul.
Insa daca e ca asta: https://www.emag.ro/......V4XFDBBM/, e mai dificil. Mai bine umpli galeata si o duci la bucatarie.