| 004N1cky334452Swag a întrebat:

Salut, dacă obtin green card și pot pleca în SUA acolo aș putea să-mi schimb numele de familie și să primesc un alt green card dar cu numele de familie nou? Dau funda

Știu că am explicat aiurea

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Daca primesti "green card", normal ar fi, atunci cand ajungi, sa aplici pentru obtinerea SSN (social security number), echivalentul american al CNP. Daca il ai, deja numele real sau cel pe care il vei folosi nu mai conteaza. Ca e Popescu, Johnson sau Mynameisafourlettersword, tot un drac. Orice document legal se refera strict la SSN.